Start Materiały PR Newsletter PL-Grid Newsletter PL-Grid - pierwsze wydanie

 

Newsletter PL-Grid - pierwsze wydanie

newsletter_kwiecien_2011 Szanowni Państwo,
Szanowni Użytkownicy Infrastruktury Obliczeniowej PL-Grid,

Oddajemy do rąk Państwa pierwszy, inauguracyjny numer nowego Newslettera, poświęconego najistotniejszym nowościom dotyczącym sprzętu, oprogramowania i usług, jakie w ramach projektu PL-Grid udostępniamy P.T. Użytkownikom. Jednocześnie zawierać w nim będziemy informacje o nadchodzących wydarzeniach organizowanych w ramach Projektu lub z nim związanych.

Zasoby obliczeniowe PL-Grid i możliwości ich wykorzystania podlegają ciągłym zmianom - powiększa się konfiguracja sprzętowa, pojawiają się nowe usługi. Organizowanych jest wiele wydarzeń – szkoleń, seminariów, warsztatów i konferencji, podczas których prezentowane i omawiane są kwestie związane z rozwojem i możliwościami bezpłatnego korzystania z infrastruktury PL-Grid przez polskich naukowców.

W pierwszym numerze Newslettera podsumowujemy dotychczasowe osiągnięcia i obecny stan prac w Projekcie, krótko przedstawiając aktualną ofertę dla użytkowników zasobów obliczeniowych i usług PL-Grid. Obecne wydanie będzie więc dłuższe niż kolejne, w których zamieszczać będziemy tylko nowości.

Mamy nadzieję, że przesyłane informacje sygnalne pozwolą Państwu na szersze wykorzystanie istniejących już możliwości, zaplanowanie jeszcze bardziej zaawansowanych prac badawczych z udziałem zasobów Projektu oraz uczestnictwo w wydarzeniach stanowiących forum wymiany doświadczeń. Pierwszy numer Newslettera jest dostępny tutaj.

Życzymy miłej lektury

        Dyrektor Projektu PL-Grid
        prof. dr hab. inż. Jacek Kitowski
        oraz
        Zespół Promocji PL-Grid


UK_flag


 


Mapa witryny
Copyright © 2011, Konsorcjum PL-Grid. Wszelkie prawa zastrzeżone.