Start Aktualności Oprogramowanie QCG-Icon zostało wdrożone na infrastrukturze PL-Grid

 

Oprogramowanie QCG-Icon zostało wdrożone na infrastrukturze PL-Grid

Oprogramowanie QCG-Icon zostało wdrożone na infrastrukturze PL-Grid

QCG-Icon jest programem napisanym specjalnie dla platformy Windows, mającym na celu udostępnianie wybranych aplikacji zainstalowanych na zasobach obliczeniowych projektu PL-Grid, a dostępnych poprzez usługi QosCosGrid. Przy tworzeniu programu położono szczególny nacisk na to, aby korzystanie z aplikacji zainstalowanej w środowisku gridowym było tak intuicyjne jak korzystanie z aplikacji zainstalowanych lokalnie.

W chwili obecnej, za pomocą programu QCG-Icon możliwe jest uruchamianie skryptów napisanych w języku MATLAB, w języku R oraz symulacji programu NAMD. W przyszłości udostępniane będą kolejne aplikacje.

Do uruchomienia QCG-Icon wymagane jest środowisko Java w wersji co najmniej 1.6 (JRE 6). Dodatkowo konieczne jest uzyskanie dostępu do infrastruktury QCG w projekcie PL-Grid.

W dniu 25.01.2012 QCG-Icon został wdrożony na infrastrukturze PL-Grid. Oprogramowanie dostępne jest na stronie http://software.plgrid.pl. Została również przygotowana Instrukcja ułatwiająca korzystanie z QCG-Icon.


UK_flag


 


Mapa witryny
Copyright © 2011, Konsorcjum PL-Grid. Wszelkie prawa zastrzeżone.